MENÜÜ
Наступним кроком після вибору проєкту є отримання цінової пропозиції на вартість будівництва, або кошторису. Як зробити так, щоб ціна була максимально точною і не зазнала значних змін під час виконання робіт?
Підготовка до запиту
Запит цінової пропозиції потребує ретельної підготовки. Добре продумана і підготовлена проєктна документація є важливою на цьому етапі. Більшість будівельників можуть надати достовірну пропозицію лише для базового проєкту.
Передпроєктна документація, яка зазвичай використовується для приватних будинків, часто є занадто загальною і не охоплює всіх факторів, що впливають на вартість будівництва. Тому, формуючи ціну на основі ескізного проєкту, будівельні компанії часто пропонують спрощені рішення або виключають деякі роботи з комерційної пропозиції, оскільки точні вимоги не визначені в проєкті. В результаті клієнт може отримати на перший погляд вигідну ціну, але згодом зіштовхнеться з необхідністю доплат за додаткові роботи під час будівництва..
Тому на цьому етапі слід запросити від підрядників додатковий лист з таблицею цін або будь-яку інформацію, яка допоможе уникнути непорозумінь і забезпечити точність вартості будівництва.
Кошторис
Метою листа-запиту про складання кошторису є точне визначення обсягу робіт та інших умов, пов’язаних з будівництвом. Наприклад, у деяких випадках замовляється лише коробка (теплий контур) будинку, а інші роботи клієнт бажає виконати самостійно.
У листі також можуть бути вказані такі деталі:
1. Терміни виконання робіт:
Вкажіть період, протягом якого мають бути виконані роботи, а також кінцевий термін здачі.
2. Витрати на електроенергію та воду:
Уточніть, чи включені витрати на електроенергію та воду у вартість робіт, чи ці витрати оплачуються окремо замовником.
3. Логістичні витрати:
Уточніть, чи входить у вартість робіт доставка матеріалів на будмайданчик та витрати на транспорт для будівельників.
4. Оплата:
Розпишіть умови оплати, наприклад, поетапну оплату за виконані роботи.
5. Деталізація проекту:
Уточніть специфікації та вимоги до робіт, якщо вони не були включені в будівельний проєкт або були зроблені занадто загальними. На кінцеву вартість також можуть вплинути рельєф ділянки, характеристики грунтів, наявність дерев, оскільки через ці особливості може виникнути потреба в додаткових роботах.
Кошторис також можна використовувати для уточнення проєкту на передпроєктному етапі, деталізуючи специфікації та вимоги до робіт.
Таблиця цінових пропозицій
Функція таблиці цінових пропозицій полягає в тому, щоб полегшити порівняння отриманих кошторисів. Прохання до підрядника подати структуровану інформацію з конкретними розділами та етапами робіт полегшить аналіз пропозицій та прийняття фінального рішення щодо співпраці.