MENÜÜ

Будинок починається з однієї думки та рішення. Ви вирішуєте побудувати власну оселю і починаєте збирати ідеї та думки про те, як він має виглядати і що в ньому має бути. Більшість цих ідей ґрунтуються на вашому попередньому досвіді — можливо, ви бачили десь дуже крутий цікавий проєкт і подумали: “Ось такий будинок я хочу мати!”. З кожною новою ідеєю уявлення про ваш ідеальний будинок стає все чіткішим. Але треба мати план дій.
Як вибрати правильний проєкт будинку: покроковий план дій
1. Дізнайтесь про можливості і обмеження вашої ділянки:
Якщо ви вже маєте ділянку, то варто почати процес отримання будівельного паспорта. Детально про цей документ ви можете прочитати в цій статті, а тут зазначимо, що в отриманому вамі паспорті будуть зазначені містобудівні умови. Це конкретні обмеження щодо використання ділянки, такі як відсоток забудови, кількість будівель, максимальну висоту будівель, ухил даху та інші вимоги.
Якщо ж ви все ще знаходитесь в процесі підбору, то дуже важливо спочатку ознайомитись з генеральним планом населеного пункту, а також з планом зонування. Деякі населені пункти публікують ці документи у відкритому доступі на сайтах, в деяких випадках це закрита інформація. В будь якому разі вам варто відвідати місцевого районного архітектора, аби упевнитись, що на обраній вами ділянці можна будувати житловий будинок.
- Результат:
Інформація про обмеження, яка дозволить вам уточнити архітектуру, фасадні матеріали та інші аспекти проекту відповідно до вимог.
2. Уявіть собі будинок, який би найкраще пасував до обраної вами ділянки:
- Важливо думати про ділянку і будинок як про єдине ціле, щоб вони найкраще поєднувалися. Залежно від місця розташування, будинки можуть сильно відрізнятися. Наприклад, деревʼяний будинок з традиційним скатним дахом ідеально підходить для ділянки на краю лісу, тоді як сучасний мінімалістичний будинок з великими заскленими площами — для міського середовища.
- Результат:
Вибір базової архітектури та планування будинку, а також визначення місця розташування на ділянці.
3. Погуляйте по вашому району:
- Пройдіться або проїдьтеся житловими районами, де є будинки, які вам подобаються. Відвідайте будинки друзів і знайомих, роздивіться поверхові плани, оцініть розміри кімнат, функціональність будинків, розташування кімнат, коридорів, технічних приміщень тощо.
- Результат:
Чітке уявлення про архітектуру, яка вам подобається, розміри та функціональність кімнат.
4. Складіть проєктний бриф:
- Описуйте теми, побажання та вимоги до вашого будинку, з урахуванням зібраної інформації.
- Результат:
Список вимог до кімнат, їхніх розмірів, оздоблювальних матеріалів, розташування та інших деталей.
5. Перегляньте зразки проєктів:
- Ознайомтеся з типовими проєктами будівельників або архітекторів, порівняйте їх з вашим проєктним брифом і виберіть ті, які вам підходять.
- Результат:
Вибір зразків проєктів, які найкраще відповідають вашим потребам.
6. Зв’яжіться з виробником будинків:
- Зверніться до постачальника типових проєктів і разом з архітектором змініть проєкт відповідно до ваших вимог.
- Результат:
Індивідуальний проєкт, на основі якого можна запросити будівельну пропозицію і спланувати додаткові проєктні роботи.
Висновок
Завдяки чіткому плану дій ви зможете знайти правильний проєкт будинку, який буде відповідати вашим бажанням і потребам, а також гармонійно впишеться в обрану вами ділянку.