Сучасне спільне проживання

Текст Silvia Pärmann

Стаття опублікована в журналі Diivan

У будинку Кайї-Ліїзи Рейнут під соснами Лауласмаа гармонійно співіснують сучасний скандинавський зруб, екзотичні меблі та витвори мистецтва, а також крісло з вікового спадку.

Увійшовши в будинок на пагорбі, з величезного вікна відкривається вид на сосни Лауласмаа. Перегляд телевізора на дивані у вітальні у східному стилі відволікає від решти кімнати, адже картинка навколо екрану набагато красивіша та захопливіша.

“Я ніколи не бачила таких великих кроликів!” каже господиня про “сусідів”, які часто снують за вікном. Однак у зимові вихідні дехто з мешканців села має звичку будити Кайю-Лізу та її чоловіка вимогливим стуком у вікно – кролики та буйволи вимагають сніданку.

Зруб Finnlog, зведений під соснами всього за кілька місяців минулого літа, був побудований на місці старого літнього будинку сім’ї Кайя-Лііса, де вони проводили довге літо. Оскільки часу, проведеного в талліннській квартирі на даху в Каламая, з кожним роком ставало все менше, а сім’я виїжджала з міста лише в жовтні, було прийнято остаточне рішення продати столичне житло і переїхати на постійне місце проживання в Лауласмаа.

 

Речі, що створюють гармонію

У цьому будинку можна побачити пристрасть і інтерес до всього східного і духовного, Кайя-Лііса, вчителька Рейки і засновниця Школи внутрішньої мудрості UNIVERSUS, каже, що насправді її будинок – це просто речі, які сподобалися їй і її чоловікові і які створюють внутрішню гармонію, і досить багато картин на стінах, які на перший погляд здавалися східного походження, виявилися намальованими нею і її чоловіком, а текстиль куплений в Таллінні.

Тож диван, комод і килим не з подорожі до Азії, але перші два були знайдені в Evelekt, а третій – в Casa Studio.

Кухня була замовлена у Aet Piel, яка вписала скромну маленьку кухню в простір відкритого планування, де вона вписала дуже практичну кухню в невеликі квадратні метри дефіцитного простору. Меблі для ванної кімнати також були придбані у Piel, а решта меблів та рішень були знову ж таки надані сім’єю.

Кам’яну підлогу також обрали за рекомендацією Aet Piel – завдяки підігріву підлоги під ногами завжди тепло, а коли влітку межа між вітальнею і сосновим лісом починає зникати, це набагато практичніше, ніж дерев’яна підлога, яка швидко зношується через пісок і гілки, що так і норовлять потрапити в кімнату.

Сім’я свідомо не проектувала свій будинок за принципами фен-шуй, але деякі речі випадали цілком природно, згідно з їхніми переконаннями. “Важливо, щоб речі гармоніювали з вашими власними внутрішніми відчуттями і щоб їхнє розташування було обрано відповідно до ваших внутрішніх відчуттів, а не за книжками чи останніми тенденціями”, – каже Кайя-Лііса.

 

Барабани в спальні

На другому поверсі – спальня в екзотичних кольорах, відокремлена від гардеробу барвистою шторою, яку Кайя-Ліза знайшла в салоні Muster. У кутку кімнати привертає увагу добірка африканських барабанів від Universal Universe.

На другому поверсі барабанна тема продовжується – але тут у господаря є хороший набір барабанів для рок-групи. Заміна квартири в центрі міста на три з чвертю години їзди до Таллінна видається більш раціональним рішенням на даний момент.

Окрасою маленького другого поверху, однак, є лампа, зроблена батьком Кайї-Ліїзи.

По всьому будинку ви знайдете камені, заховані скрізь: красиві і значущі камені і кристали – це пристрасть Кайї-Ліїзи, яку вона геніально поєднала з іншою своєю великою пристрастю – декоруванням.