Власний будинок, крок 8. Етапи будівництва

Будівництво та його завершення, як і будь-які інші процеси, мають низку етапів. В цьому випадку, з етапами також пов’язані певні типи документів, що їх потрібно зібрати самостійно або отримати в державних установах. В цій статті ми зібрали всі етапи будівництва та документи, що знадобляться для їх планомірного проходження.

Проєкт будівництва та пояснювальна записка до нього

Ці документи створюються до початку будівельних робіт і уточнюються за потреби під час подачі заявки на отримання будівельного паспорту, а також у процесі самого будівництва.

Важливо, щоб будь-які зміни, що виникають під час будівництва, особливо ті, що стосуються зовнішнього вигляду будівлі або несучих конструкцій, були своєчасно відображені в проєктній документації. Наприкінці проєкту документація повинна точно відображати фактичний стан будівлі.

Будівельний паспорт обʼєкту та повідомлення про початок будівництва

Будівельний паспорт забудови земельної ділянки — це перший документ, який ви маєте отримати від держави, аби впевнитись, що з вашим будинком все буде добре. Оскільки Україна активно цифровізує бюрократичні процеси, зараз цей документ отримати доволі просто: заяву на отримання будівельного паспорту можна подати на державному порталі Дія. Її розгляд триватиме до 10 днів, а сам паспорт можна отримати поштою, або завантажити на тому ж сайті.

Зауважте, що у переліку обовʼязкових документів немає ні робочого, ні ескізного проєкту. Повний перелік документів, зразок заяви на отримання паспорту та інші важливі деталі за посиланням тут.

Також варто врахувати, що подання такого типу заяви підходить для будинків не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху), площею до 500 кв. м.

Житлові будинки садибного типу належать до обʼєктів І-ІІІ категорії складності. Для початку їх будівництва потрібно подати повідомлення про початок будівельних робіт. Це також можна зробити онлайн на порталі Дія, або завітати до ЦНАП.

При зміні будь-якої інформації щодо будівельного паспорту, проєкту, замовника або підрядника, отримані документи потрібно подати на оновлення через Дію або ЦНАП.

Виконавча документація під час будівництва

Будівельна і виконавча документація не є обовʼязкова для збирання згідно законодавства України, проте ми наполегливо рекомендуємо вам тримати все в одному місці для свого власного спокою, а також для контролю за етапами будівництва та якістю робіт.

До таких документів можуть належати:
– акт знесення будівлі
– виконавчі креслення фундаменту
– щоденник виконання будівельних робіт
– акти виконаних робіт
– акти гідравлічних випробувань
– акти проміжних етапів робіт
– акти приймання-передачі
– виконавчі креслення внутрішніх інженерних мереж
– протоколи будівельних нарад

Виконавча документація також включає документи, що підтверджують відповідність та якість використаних будівельних матеріалів, а також інструкції з технічного обслуговування та експлуатації матеріалів та обладнання.

Окремим розділом будівельної документації є документи, пов’язані з електричною та пожежною безпекою, такі як:

– аудит електроустановки та обладнання
– звіт про перевірку електромережі
– звіт про встановлення димоходу
– сертифікати відповідності використаних матеріалів

Важливо, щоб замовник забезпечив складання та подання виконавчої документації підрядником одразу після початку будівельних робіт на об’єкті. Це гарантує достовірність даних та належний контроль за виконанням кожного етапу будівництва.

Введення готового будинку в експлуатацію

Для введення завершеного будинку в експлуатацію вам необхідно отримати відповідну декларацію про готовність обʼєкту. Це також можна зробити онлайн або офлайн в ЦНАПі.

Перед поданням заявки на отримання декларації потрібно оформити технічний паспорт на обʼєкт з основними характеристиками та техніко-економічними показниками. Цей документ можна оформити в БТІ (Бюро Технічної Інвентаризації).

Присвоєння поштової адреси

Присвоїти поштову адресу вашому майбутньому будинку можна на двох етапах: в процесі будівництва, тоді адреса присвоюється обʼєкту будівництва, або по його завершенню — тоді адресу отримає обʼєкт нерухомого майна.

Свідоцтво на право власності

Останнім етапом будівництва є отримання свідоцтва про право власності на нерухоме майно. Для цього вам потрібно відвідати нотаріуса.

ВАРТІСТЬ БУДИНКУ

Інженер з розрахунку вартості будівництва будинку оперативно зробить точний розрахунок за вашими параметрами та надішле зручним для Вас способом.

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

Маєте питання? Ми маємо на них відповіді! Заповніть цю форму, і ми зв'яжемось з вами для консультації у зручному форматі, аби надати всю інформацію стосовно будівництва оселі з клеєного брусу та CLT-панелей.