Димар

Виходячи з конструкційного матеріалу, димарі можна поділити на цегляні або модульні, які в свою чергу діляться на блоко-модульні або метало-модульні.

Важливою перевагою, але іноді і мінусом цегляних труб, може стати відносно велика вага. Установка цегляних труб, звичайно, трудомістке заняття, але завдяки своїй великій масі вона зберігає більшу частину тепла, що проходить через димар при топці каміну або печі. Однак велика маса цегляної труби може стати і перешкодою, особливо під час будівництва труби на старому фундаменті. Середня цегляна труба важить 1-2,5 тони в залежності від розміру та кількості димарів, що висуває чіткі вимоги до фундаменту основи. Перевагами цегляних труб можна також назвати багаторічні традиції існування, а відповідно і досвід будівельників, та великий вибір цегли з різним оздобленням, які роблять трубу елементом інтер’єру.

Fibo і Schiedel — це моделі труб, які є дуже популярними. Їх перевагами перед цегляними трубами є невеликий термін установки, висока вогнестійкість і легкість матеріалу. При будівництві модельних труб такого типу використовується вогне- і кислотостійкий шамотний димар, навколо якого розташовується вогнестійка ізоляція з мінеральної вати. Труби мають великий вибір розмірів, починаючи від одноканальних димових і закінчуючи двоканальними та вентиляційними. Завдяки своїй високій вогнестійкості між модульними трубами і дерев’яними конструкціями, що несуть, дозволено залишати зазор всього 5 см, у цегляних труб він становить 10 см.

Метало-модульні труби дозволяють створювати більш практичні рішення приміщень та складніше проведення з даху. Металеву трубу можна встановлювати прямо на кам’янку або камін, що дозволяє значно економити таким чином простір.