Утеплення дерев’яних будинків

Для утеплення дахів, стель та зовнішніх стін дерев’яних будинків з клеєного брусу замість найбільш поширеної мінеральної вати ми використовуємо целюлозну вату, яка наноситься методом напилення. Целюлозна вата виготовляється з паперової макулатури, а папір, як відомо, виготовляється з деревини, що дуже добре вписується в концепцію наших будинків.

Перевагою целюлозної вати перед іншими видами мінеральної вати (наприклад, скловатою та кам’яною ватою) можна вважати її здатність вбирати та вивільняти вологу. Це означає, що в більш вологий літній період надлишки вологи в приміщенні вбираються в конструкцію, не завдаючи їй шкоди, а взимку, в сухий період опалення відбувається вивільнення вологи, тим самим забезпечується природнє балансування внутрішнього клімату без застосування додаткового обладнання. Завдяки цим властивостям в конструкції утеплювального шару не потрібно застосовувати будівельну плівку та інші матеріали, що не пропускають вологу. Натомість ми використовуємо пароізоляційний папір, який загалом забезпечує кращий мікроклімат та відповідний рівень вологості.

Завдяки дихаючій конструкції такого роду, в будинку не виникає т.з. ефект термоса.

Оскільки целюлозна вата відрізняється великою пористістю, даному матеріалу також властиві відмінні ізоляційні здібності, тобто здатність утримувати тепло.

У складі вати використовується антисептична речовина під назвою боракс, яка захищає її від шкідників та гризунів, а також підвищує вогнетривкі властивості вати.

Ще одним плюсом целюлозної вати є простота та швидкість її нанесення, що також обумовлює низьку ціну. Після робіт з утеплення кожен будинок проходить термографічне дослідження та перевірку щільності повітря. За допомогою цих процедур ми додатково перевіряємо якість виконаних робіт та оцінюємо загальну теплостійкість будівлі.