Технологія клеєного брусу має багато переваг


Кожна гарна річ має причину, чому вона хороша. Це стосується і клеєного бруса. Що ж є відмінною особливістю клеєного брусу, що використовується в будівництві будинків Finnlog, і чому ми можемо порадити свою продукцію.

Якщо розглядати клеєний брус від різних виробників, то, на перший погляд, особливої різниці не помітно. Як зрозуміло вже з назви, клеєний брус виготовляється шляхом склеювання ламелей. Якість клеєного бруса залежить від якості деревини, її вологості та технології склеювання. Для Finnlog всі ці компоненти дуже важливі, але особливу увагу приділено технології склеювання.

Якщо найчастіше при виготовленні клеєного брусу використовується технологія холодного або гарячого пресу з досить великим обсягом роботи, то завод, де Finnlog закуповує брус для своїх будинків, використовує технологію, при якій через шар клею пропускаються радіохвилі з певною довжиною, внаслідок чого молекули водню починають швидко змінювати полярність і запускаються реакції, необхідні для склеювання. Головною перевагою подібної технології склеювання є те, що вологість дерев’яних ламелей, що склеюються, може бути невисокою, всього близко 15%. На заводі під час всього виробничого процесу дерев’яний матеріал зберігається з необхідним рівнем вологості, оскільки це найважливіша умова досягнення необхідної якості. В інших технологіях склеювання вологість деревини для склеювання має бути значно вищою, щоб процес склеювання взагалі міг відбуватися. В результаті виникає ситуація, коли пізніше, в приміщенні, більш вологий клеєний брус починає усихати, а це спричиняє суттєві деформації деревини в будинку.

У випадку з будинками Finnlog менший вміст вологості в деревині призводить до того, що наступні, викликані вологістю, зміни об’єму клеєного брусу, дуже невеликі, і усадка дерев’яної стіни з клеєного брусу в цілому у будинків Finnlog становить лише близько 1 см/м.

До того ж виробництво сировини для будинків Finnlog схильне до ґрунтовного контролю якості матеріалу з деревини. Попередній відбір деревини проводиться з особливою ретельністю, матеріал з деревини закуповується лише у найкращих постачальників на підставі встановлених критеріїв якості. Матеріал старанно сортується, ламелі для кожного клеєного брусу обираються за певним принципом. У клеєному брусі щільніша серцевина завжди розташована зовні, оскільки вона довго сохне і не викликає швидкого розтріскування деревини. Внутрішні ламелі бруса із клеєної деревини для рівноваги розташовуються почергово: серцевиною назовні та всередину. Таке внутрішнє розташування ламелей клеєного брусу допомагає стабільніше переносити коливання вологості в стінових конструкціях, що в довгостроковій перспективі допомагає уникнути появи тріщин на зовнішній поверхні колод.

На якість клеєного брусу значно сприяє і те, що при підготовці дерев’яних ламелей пошкоджені місця при необхідності видаляються, тобто пошкоджена ділянка вирізається з ламелі, і при склеюванні використовується матеріал лише відповідної якості.
У якості деревини використовується ялина або сосна. Ялина світліша і з часом мало схильна до зміни кольору, зате сосна з часом жовтіє.

Для склеювання ламелей використовується унікальна конвеєрна система, на якій підготовлені ламелі склеюються відрізками через кожні 5 м. Такий механізований конвеєрний підхід технологічно дозволяє виробляти великі обсяги, але водночас є простим і ефективним, оскільки не потребує особливої ручної роботи. Клеєний брус, що використовується для будівництва будинків Finnlog, торцюється на заводі на необхідні довжини, що спрощує використання у будівництві.

Все вище зазначене забезпечує якісне та довговічне використання дерев’яного будинку Finnlog із клеєного брусу, що дозволяє давати 10-річну гарантію на тримальні конструкції будинку.