Вентиляція

Гарний мікроклімат у будинку починається з правильного та працюючого повітрообміну, або вентиляції.

Повітрообмін має бути забезпечений як у CLT-будинку, так і у будинку, зробленому з колод.

CLT- і зроблені з колод будинки, якщо вони побудовані якісно, належним чином герметичні. Герметичність будинку необхідна в першу чергу для того, щоб будинок був енергоефективним і не було витоку тепла, а саме, місць, де тепло може виходити з будинку через якісь щілини, тобто мав недостатню герметизацію.

Вентиляційні рішення в CLT і зроблених з колод будинках нічим не відрізняються від інших будинків. В них може бути застосована природня вентиляція, примусова вентиляція, а також їх комбінації.

У разі природньої вентиляції (її ще називають витяжною вентиляцією) у зовнішній стіні робляться клапани для припливу повітря. Через перепади атмосферного тиску повітря ззовні переміщується в приміщення, або з вологих приміщень завдяки примусовій вентиляції або, наприклад, через димарі опалювальних печей.

У разі природньої вентиляції необхідно проводити невеликі роботи з утримання вентиляції в порядку, фільтри клапанів припливного повітря необхідно чистити або замінювати переважно два-три рази на рік. У той же час при природній вентиляції кероване регулювання об’єму повітря, як правило, неможливе, і тому при повітрообміні з будинку йде більше тепла. Можливість комбінованого рішення полягає в частковому використанні тепла, що виходить з будинку при витяжній вентиляції, для нагрівання системи опалення або господарсько-питної води.

Головною перевагою примусової вентиляції є те, що весь повітрообмін у будинку можна точно контролювати та регулювати. Сучасні припливно-витяжні установки мають високу рекуперацію тепла, тобто. тепле повітря, що виходить, з високою ефективністю нагріває холодне повітря, що надходить. Тому енергозберігаюча система вентиляції дозволяє заощаджувати теплову енергію будинку.

Недоліком примусової вентиляції є велика потреба в технічному обслуговуванні при очищенні трубопроводів, заміні фільтрів та перевірці вентиляційного пристрою. Необхідно зазначити, що створення рішення з примусовою вентиляцією значно дорожче за природньою вентиляцію. Примусова вентиляція також вимагає дуже хорошого проектування, і це має бути зроблено на ранній стадії проектування будинку для того, щоб можна було розумно встановити всі труби і знайти оптимальне рішення. Наприклад, саме при проектуванні системи вентиляції на ранньому етапі є найкраща можливість врахувати необхідну висоту стель для розміщення вентиляційних труб.

 

При примусовій вентиляції повітря в будинку стає дещо сухішим, у зв’язку з чим може знадобитися система додаткового зволоження повітря, наприклад, якщо під час сімейного відпочинку будинок довгий час є порожнім, у зв’язку з чим вологість, що пов’язана з приготуванням їжі та пранням, у цей період в приміщенні відсутня.

Якість повітря у помешканні дуже важлива, тому що вона впливає на наше здоров’я та самопочуття. Бажано заздалегідь подумати про вентиляційне рішення для вашого будинку та не залишати це питання на останню мить!